Pokemon GO
מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4
  1. מנהל ראשי
    שם: אדם
    אחד הדברים שניכרים במיוחד ביהדות הוא הדין. הישות העליונה שאנו מאמינים בה, אלוקים, מעמיד את כל הברואים למשפט. בראש כל שנה כל יצור שנברא יצטרך לתת את הדין למעשיו ויוכרע עליו הדין אם יחיה אם ימות, אם יהיה בריא או יחלה, אם ירבה נכסים או יאבד.
    מדובר למעשה ביום נורא ואיום, יום חמור שבו הכל יכול להשתנות לנצח. מעשיו של אדם משפיעים באופן מכריע לגבי חייו להמשך. זה החוק הברור. צורת ניהול החיים היא על ידי צפייה ליום הזה.
    ולכאורה, הרי מדוע לנו יום הדין כאשר כל החוק עומד מולנו. הרי כמעט כל דבר מוכתב לנו ומוחלט באופן ודאי מה מותר או מה אסור לנו לעשות! בכלל אילו מין חיים אלו לחיות בצורה מוכתבת. הרי לפי חוקים אלו, כיצד יש ייחודיות בעולם? מה התועלת לחיים כאשר הם מוכתבים מראש?!
    התורה מלמדת אותנו שלא כך פני הדברים. אין כוונה להכתיב לאנשים את צורת חייהם בצורה שמבטלת את רצונם. התורה מלמדת אותך כיצד לעצב את רצונותיך ואת דעותיך בדרך הנכונה!
    תארו לעצמכם בניין מרשים רב קומה, היאך אדם יוכל לבנותו ללא תוכנית בנייה מסודרת? צריך הסבר שיגיד לך כמה מלט לשים בכל יסוד, כמה חזק לקבע כל דבר, כמה עדינות צריך בכל אחד מהחלקים.
    מטרתנו היא לבנות את עצמנו. כל שלב ושלב בחיינו מהווה קומה נוספת. תבינו שיום הדין לא רק מאיים להחריב קומה אחת, אלא את כל הקומות שכבר בניתם! ללא תוכנית הפעלה, התורה והמצוות, לא נוכל לעצב את עצמינו בצורה הנכונה ביותר בשבילנו.
    הבחירה עומדת בידיך בין טוב או רע, בין לבחור לעשות את הדבר הנכון או לא. עצם העודה שהתורה נותנת לך את החוקים בצורה מסודרת מראה שיש לך את הבחירה! לבחור בין הטוב והרע!
    אילו היינו מנועים מלבחור, היינו עובדים קשה, מהבוקר עד הלילה, מבלי להבין, מבלי ליהנות, מבלי לשוחח, מבלי לחיות!!!
    וזה בדיוק הנקודה של ראש השנה. שימו לב לדברים הבאים.
    הרי מאוד לא ברור מדוע ראש השנה מלווה בסעודות ובשמחה, אנשים משתכרים ואוכלים בשר, צוחקים ומשוחחים בנעימים בעוד יום כיפור, שזה רק יום שבו אתה נחתם על מה שרק נחתם, יום שבו אתה יכול לשנות כל מה שנכתב עליך, מה שלמעשה אמור לשמח אותך, הוא יום אפרורי שעובר בצום, יום שעובר בתוך בית כנסת ועמוס בתפילות ארוכות שפרוסות לאורך כל היום. למה זה ככה?!
    התשובה טמונה בהסבר הקודם. עומדת בפניך בחירה אם לבחור בדבר הנכון או לא. נניח ובמהלך השנה האחרונה בחרת המון בדרך השגויה, פגעת בכל אחד בחוקי התורה וחיללת אותם. אם ובמידה שמטרת היהדות הייתה להכתיב לך חיים ללא בחירה יום צום אחד היה מספיק? אחרי שנה שלמה של חילול?!

לא.

זה לא היה עוזר לך לצום גם שבוע. אלא בהכרח ישנה מטרה אחרת ליהדות. לפי הדברים הללו אני יכול רק להבין שהיהדות מעניקה לנו מתכון. "מתכון לחיים הנכונים." איך האל מצפה מאתנו להתנהג ובעיקר, עד כמה אנחנו מוכנים להמשיך ולהשתנות, להמשיך ולהתפלל והכי חשוב, להמשיך לעקוב אחר המתכון.
    לכן, הקפידו להיות רגועים והמשיכו הלאה! כל המטרה של היהדות היא להראות נכונות לקבל את ההוראות! אם אתם מוכנים, פשוט שמחו שאתם מסוגלים לעשות. ובאשר ליום הכיפורים, כאשר המטרה הראשית הושגה על ידי שמחה וקבלת עול מלכות שמיים כל מה שנותר לעשות, זה לנסות ולבקש סליחה ולהראות נכונות וצער על החוקים שאכן עברנו עליהם.
    לכן יום הכיפורים הוא יום כה חשוב, כי זאת ההזדמנות לכפר על העבר. אולי ההזדמנות היחידה שלמעשה מעניקה לך את האפשרות הזה.

2. עמיטריד.
    שם: עמיטריד
    כל הכבוד על ההשקעה!!

אני מעולם לא חשבתי על יום כיפור ועל החוקים והמצוות שאענכנו מחויבים כמו שהצגת פה

נהנתי ליקרוא

כמו תמיד. עמיטריד.

3. אבל הופיר יותר
    שם: שקד
    יאללה אופניים!
    חמוף

4. אני ניניני אני סמל מיני
    היום של חשבון הנפש עם עצמי..
    ביום הזה דווקא,יוצא לי המון לחשוב על השנה שחלפה ומה קרה בה-לטובה ולרעה.
    תודה על ההשקעה אדם!
    שבת שלום!

קרדיט ענק לרועי!

מידע על הנושא

משתמשים שצופים באשכול

יש כרגע 1 גולשים שצופים באשכול. (0 משתמשים ו-1 אורחים)

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •