Pokemon GO
מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4
  1. משתמש מתקדם

דברי השה"מ:
    המשחק הזה הוא שילוב בין שני דברים שאני מאוד אוהב – פוקימון ותקופת ימי הביניים. תוהים איך זה אמור לעבוד? הכל יוסבר כאן. אני באמת מקווה שתיהנו כי זה משחק בשבילכם וחשוב לי שתיידעו אותי אם התגובות שלי לא בסדר או אם יש לכם בקשות או כל דבר, כנ"ל אני אליכם. המ"ת מתנהל בתקופת ימי הביניים לכל פרט בה, מלבד דבר שולי קטן... קיימים שם פוקימונים! העולם מתבסס על קיום הפוקימונים וזה משנה כמה דברים מהותיים. אתם תגלו מעט מהם כאן והשאר לאט לאט אם תבחרו להירשם. בסה"כ אני מקווה שהמשחק לא יהיה צולע ומייאש אלא מהנה ומפתיע ושכולנו נפיק את המירב ממנו ונשתפר.

קרדיט גדול לצייר Arvalis, שעל פי ציוריו הנפלאים מבוסס המשחק, ולשאר ציירים נוספים באתר DeviantArt שטרחו רבות על היצירות המושקעות האלה שמשמשות חלק מהמשחק.

טיזר:

"הוא חזק מדי! אני לא מצליח להשתלט עליו!" נשמעת הזעקה המיואשת של סר ג'ון באוזל, שהיטיב את אחיזתו בשלשלת המתכת וניסה לשווא למנוע ממנה מלהיקרע. צעקות מבוהלות של אנשים ופקודות מהוססות נשמעו בחלל האוויר, אך ג'ון כבר ידע שהם לא יצליחו. בשאגה מבעיתה קרע היצור את השלשלת והשתחרר מכבליו. "הוא השתחרר! תשתלטו עליו!" קרא ג'ון בחרדה ושרק בחוזקה. תוך כמה שניות צווחות נשמעו באוויר וציפור גדולה נחתה לצד ג'ון. בינתיים היצור החל להשתגע והרס כל מה שנקרא בדרכו, מעיף לאוויר אבנים, אנשים וחפצים. "פידג'יוט, שומר השער השתגע. אנחנו צריכים לעצור אותו אחרת הוא ייכנס למבצר ויהרוס אותו, חזק ואמץ ידידי!" הוא אומר לו בנחישות וקופץ על גבו. הציפור הגדולה צווחה בהסכמה והמריאה אל השמיים, תוקפת את היצור הגדול והמטורף שהשתחרר מכבליו. 'אני אמרתי להם שהוא מסוכן מדי... הלורד היה צריך להקשיב לי. ועכשיו... גורל כולנו בסכנה!' חשב לעצמו ג'ון בבהלה בזמן שידידו בעל הכנפיים תקף בכל הכוח את היצור הנורא. "לא, פידג'יוט!" קרא ג'ון ובזעקה אילמת קפץ מגבו של ידידו, שידו של אותו יצור עצום בגודלו תפסה אותו וקרעה את כנפו מגופו. היצור השליך את הגופה לצד הדרך והמשיך להתקדם לעבר המבצר הגדול עליו היה אמור להגן. "פידג'יוט!!! לא!!" התאבל ג'ון והתיישב על האדמה בייאוש, דמעות זולגות על לחייו. לאחר כמה רגעים קם בנחישות, אך האבל נראה עדיין על פניו. "לנו כבר אין תקווה, אבל השאר יכולים להימלט. אזהיר את כל האחרים. האגדיים... יצאו מכבלם." הוא מלמל, מתנודד כשיכור. "אני חייב להזהיר..." הוא לחש לעצמו כמנטרה והחל מדדה בכיוון ההפוך, למרכזה של ארץ אובליון, ארץ הפוקימונים הפראיים והאבירים האצילים.

עלילה:
    ארץ אובליון היא ארץ בתקופת ימי הביניים, אותו דבר כמו בעולמנו רק ששם מתקיימים הפוקימונים. שלא כמו באנימה או במנגה, הם לא חמודים וקטנים, אלא פראיים, מסוכנים, גדולים בכמה מידות מבני האדם ונדרש ידע רב כדי לאלף אותם. היחידים שיכולים לעשות זאת הם האבירים, לוחמים שעברו אימונים קשים כדי ללמוד לשלוט במפלצות האלה ולהילחם בעזרתן. ישנם כמה מסדרים מרכזיים: מסדר האש, מסדר האופל ומסדר השמיים. כשמותיהם, כל מסדר מתמחה באילוף ושליטה בפוקימונים מסוג מסוים, בהתאם לשמו. ישנם גם כמה מסדרים נחותים יותר אך הם לא חזקים מספיק כדי להיכלל במלחמה הכוללת של שלושת המסדרים האחד בשני, שהחלה מאות רבות קודם לכן ועדיין נמשכת. האבירים הם הלוחמים המוערצים ביותר באובליון והם זוכים בכבוד רב, לאן שלא ילכו. אך כמובן שהם גם מושא לפחד ושנאה, שכן הם מתרועעים עם המפלצות השנואות, הפוקימונים, שתוקפות כפרים וערים ואפילו מבצרים פעמים רבות ונמצאים בסוג של מלחמה מתמדת עם בני האדם. ישנם פוקימונים רבים צמאי דם שניזונים בעיקר מבני אדם, חוטפים אותם מהדרכים או משתלטים על כפרים. האבירים הם אלה שנלחמים במפלצות הגדולות האלה ומכניעים אותם, אבל עם עזרה מפוקימונים ועל כן, למרות שהם מאולפים, הם גורמים לפחד מהאבירים. דוגמא טובה למדי לגודלם של הפוקימונים ביחס לבני האדם ומראם החיצוני היא זאת:

הפוקימונים האגדיים הם הנושא המפחיד ביותר בעולם ימי הביניים. האגדיים, כשמם, נחשבים אגדה, ובדרך כלל לא מדברים עליהם, רק מספרים סיפורים עליהם לילדים. האגדה מספרת על מספר לוחמים אמיצים שהחליטו להשתמש בפוקימונים כדי להילחם בפוקימונים אחרים ולהגן על הממלכה. בעבר האגדיים היו חופשיים, ולאחר שבני האדם החלו להשתלט על היבשות בהדרגה ולדחוק את הפוקימונים הצידה, ניסו להילחם בבני האדם וגרמו למספר עצום של קורבנות. באותו זמן בני האדם עוד לא השתמשו בפוקימונים, והיה להם קשה להילחם בהם. באגדה, הלוחמים האמיצים איחדו כוחות להילחם בפוקימונים האגדיים, מנהיגי הפוקימונים המבעיתים. הם היו הראשונים שלקחו פוקימונים תחת חסותם והשתמשו בהם בקרבות, וביחד עם שותפיהם הפוקימונים האמיצים ניצחו את האגדיים. האבירים הללו קיבלו את הכינוי "הקוטלים" ועל פי האגדה כל אחד מהם פתח מסדר אחר לפוקימונים – מסדר האש, מסדר האופל ומסדר השמיים. אך חלק אחר של האגדה, שפחות מספרים, הוא החלק על "המוכתמים". מסופר שלאחר שניצחו את הפוקימונים האגדיים "הקוטלים" החליטו שמסוכן מדי שהם יסתובבו חופשי ויחליטו לנקום בבני האדם. ולכן, הם השתמשו באומנות אסורה שאבדה ונעלמה מהעולם לפני זמן רב, הקסם. עד היום לא ידוע כיצד הצליחו להשתמש בקסם, ואולי זו באמת אגדה. בעזרת הקסם הלוחמים הצליחו לכלוא את האגדיים בגופם של נערים תמימים שנבחרו כקורבנות. האגדיים נכלאו בגופם של אותם נערים צעירים כדי שיהיה ניתן להשמיד אותם. "הקוטלים" תכננו להרוג את הנערים מיד אחרי החתימה, אך הנערים הצליחו לברוח. מקור שמם הוא משום שהם הפכו למוכתמים בחברה, בגלל שנשמתו של פוקימון הייתה שזורה בנשמתם. לא ידוע איך ההחתמה והכליאה של פוקימון בתוכם השפיעה על הנערים, או אם הם בכלל חיים, או אם האגדה בכלל אמיתית. אך ידוע ש"הקוטלים" האשימו זה את זה בבריחתם של הנערים וכך החלה המלחמה הגדולה בין המסדרים שנמשכת עד היום. העם כבר החל להתרגל לאבירים שמתרועעים עם פוקימונים ומצילים אותם מהמפלצות צמאות הדם ששוכנות ביערות ובמישורים, אבל הם עדיין לא מקובלים בחברה ומכונסים במסדריהם. הממלכה עדיין חיה בשלום, כל עוד האגדיים לא ישתחררו מכלאם... אך לגורל היו תוכניות אחרות. המלחמה בין המסדרים הייתה קשה, וחיי אדם רבים אבדו. ואז, מסדר האש עשה צעד שהוא לא היה צריך לעשות. הוא מצא את המוכתם של גראודון, פוקימון היבשת האגדי, השליט של כל היבשות, הרי הגעש ואחד משלושת פוקימוני מזג האוויר... והם שחררו אותו מכבליו, במטרה להשתמש בו כנשק מול המסדרים האחרים. אבל הם לא הצליחו להחזיק בו כלוא לאורך זמן, והוא הצליח להשתחרר. ולמרות זאת, כשהמסדרים האחרים שמעו על כך הם החלו לשחרר אגדיים אחרים מכבליהם, לא מודעים להשלכות של המעשים הללו. וכך התחיל מחדש עידן קדום, עידן הפוקימונים האגדיים, ולעידן הזה אתם נכנסים עכשיו.

מי אתם?
    אתם יכולים אבירים מתלמדים, מאחד משלושת המסדרים: מסדר האש, מסדר האופל ומסדר השמיים, ואתם יכולים להיות שכירי חרב עצמאיים המטיילים בעולם. אתם מתאמנים ומאלפים את השותף שלהם, פוקימון תינוק קטן, שתקבלו בתחילת המשחק. אתם תצאו למשימות ותילחמו ותצאו למסעות ברחבי הממלכה, וכמובן שתיקשרו פעם בפעם לקו העלילה הראשי. אתם לא חלק מ"המוכתמים". אל תשכחו שהמלחמה בין המסדרים עדיין מתנהלת ובעוז, כך שמדי פעם תילחמו גם נגד אבירים מהמסדרים. אה כן, ועדיף שתתרחקו מהאגדיים. לא כדאי להתעסק איתם כרגע.

מטרות:
    אז כן, יש מטרות כלליות גם במשחק הזה. אבל הן יתבצעו מעצמן או שהעלילה תוביל אתכם אליהן, אז אל דאגה~
    1. לחתום מחדש את הפוקימונים האגדיים. אתם תגלו איך בהמשך, והמטרה העיקרית הזאת תרחף מעליכם לאורך המשחק. אתם יכולים להתעלם ממנה ולחקור את העולם להנאתכם, אך קחו בחשבון שאם הם נשארים חופשיים אולי לא יהיה עולם לחקור, אז כן צריך לנסות ולהגשים את המטרה הזאת.
    2. אם בחרתם להיות חלק ממסדר, לקחת צד פעיל במלחמה בין המסדרים. כן, אתם פטריוטים ורוצים שהמסדר שלכם ינצח. ככל שתילחמו יותר תהיו חזקים יותר, אתם והפוקימונים, ותוכלו להילחם באויבים קשים יותר.
    3. להילחם. והרבה. זה כל הכיף! הקרבות קלים לתפעול כל עוד אתם יצירתיים ומשקיעים בתגובות. אבל זה כבר תלוי בכם. מבחינתי, אעשה הכל כדי שהקרבות, כחלק מהותי מהמשחק, יהיו כמה שיותר מהנים.

החוקים:

נועדו להבטיח שהמ"ת יתנהל בצורה מסודרת כך שכולנו נוכל ליהנות.
    1. החוקים הגלובאליים של הפורום תקפים ללא עוררין. לא תהיה לי ברירה להעיף מהמשחק אם תעברו עליהם. לשיקול דעתכם.
    2. תקראו הכל, בבקשה. או לפחות את הרוב. לא הייתי משקיע וכותב הכל אם זה לא היה חשוב.
    3. טפסי הרשמה, לפרטי או בנושא, לא משנה לי, עד שאני מתחיל את המשחק. ברגע שהתחלתי הטפסים הולכים רק לפרטי. תודה~
    4. אני השה"מ ואני מחליט, בשורה התחתונה. אז הארות, הערות, הצעות לשיפור, בקשות, השגות, כל דבר – פנו אליי בפרטי בצורה מכובדת ומנומסת ואעשה הכל כדי שתוכלו ליהנות יותר מהמשחק.
    5. "בלופ" – מירכאות לדיבור. 'בלופ' – גרשיים למחשבות. תשתמשו בזה.
    6. אתם שולטים רק במחשבות שלכם, ברגשות שלכם ובמעשים שלכם. לא בסביבה. חשוב לזכור את זה. חוק השליטה בפשטות, למי שמבין קצת יותר.
    7. תיהנו! המשחק נוצר כדי שזה מה שיקרה. אם יש לכם בעיות, לא יכולתם להגיב, כל דבר, תפנו אליי. אני לא שה"מ קשוח שמעיף ישר. אני מאוד גמיש (וצנוע כמובן). אז אל תתנו לעצמכם להרגיש רע כשאתם משחקים במשחק הזה. תפנו אליי בכל זמן ואעשה הכל כדי לשפר את המשחק. הרי גם אני לא מושלם וגם במשחק הזה יש לפעמים בעיות. אני משתפר ביחד איתכם.

ביקורת:
    אני לא מאמין בביקורות ומתן פרסים תוך כדי המשחק. אבל אני כן אהיה איתכם בקשר לגבי צורת המשחק שלכם, אתן לכם הערות והארות תוך כדי המשחק ואנסה לעזור לכם להשתפר כמו שתעזרו לי, בלי לשם לב לכך. כמובן שאם אראה ששחקן עושה בעיות אודיע לו על מצבו השברירי במשחק או אעיף אותו לאלתר. הכל תלוי בשיקול דעתי, אבל אני תמיד אתן זמן לנסות להשתפר ולא אעיף ישר. כמו כן, שחקנים שישחקו בצורה מדהימה מבחינתי יקבלו קווי עלילה נוספים והמשחק יאיר להם פנים בכל מיני תחומים, אז שווה לנסות ולהשקיע.

שיטת הקרבות והמתקפות:
    לכל קרב שיתבצע במ"ת מבנה מוגדר.

30/30

VS

28/30

בכל קרב שהוא עליכם להתחשב ביתרונות והחסרונות של הפוקימון שלכם ; אתם צריכים לדעת אילו סוגים הם החולשות שלהם ולאילו סוגים הם חסינים וכיו"ב.
    ידיעת טבלת הסוגים במלואה תעזור לכם מאוד במ"ת.
    אני מזכיר לכם שהפוקימונים לא נראים כמו הספרייטים, הם אשכרה מפלצות. אז אתם יכולים גם לתת להם להיאבק וכד', תשתמשו במסת הגוף שלהם... כל הדבר. אם תפסידו הצד המנצח יאכל אתכם וזאת תהיה בעיה.

צורת הקרב:
    אתם רואים את ספרייט הפוקימון של היריב כשהוא מביט לעברכם, בעוד הפוקימון שברשותכם/נלחם לצידכם מראה לכם את גבו.
    המספרים שבצד מייצגים את נקודות החיים של הפוקימון ; כחול מייצג את נקודות החיים המקסימליות של הפוקימון ואדום מייצג את נקודות החיים של הפוקימון באותו שלב בקרב. לכם אין יכולת לדעת את נק' החיים של הפוקימונים, אבל תוכלו לראות על פי המצב הפיזי שלהם כמה כוח עוד נשאר להם כדי להילחם. בנוסף, המתקפות ייחלשו בהדרגה ככל שהפוקימון יתעייף.

בקרבות תצטרכו להשתמש בטקטיקות ולא סתם להורות לפוקימון לתקוף - למשל, אם פוקימון היריב יכול לעוף, אתם צריכים להתאים טקטיקה שתגרום ליכולת זו להתבטל כך שבמידה והפוקימון שלכם לא יכול לעוף הוא יוכל בכל זאת לתקוף את פוקימון היריב.
    כל מתקפה תוריד נקודות חיים מהפוקימון על פי התאמת סוגים:
    מתקפה רגילה: 4- נקודות חיים
    חולשה: 6- נקודות חיים
    חסינות: 2- נקודות חיים

בנוסף, את התקפות הפוקימונים אציין לפי צבעים, המציינים את סוג המתקפה, ואלה הם:
    נורמל, מעופף, לחימה, אדמה, אבן, רעל, חרק, רוח, עשב, פלדה, אש, מים, חשמל, על חושי, קרח, דרקון, אופל

גם בעולם הזה מתקפות יכולות לגרום להרעלה, שיתוק וכד'. זה יסומן בסימן המוסכם של כל אחד מהמצבים במשחקים, ויוצג מימין לפוקימון שלכם. כמו כן, אתאר זאת בתגובה עצמה, כך שבטוח תדעו מה המצב של הפוקימון שלכם ותצטרכו להתחשב גם בזה בקרב.

חוקי הקרב פשוטים – נלחמים עד המוות או עד שהפוקימון היריב לא יכול להילחם יותר. ברגע שהיריב לא מצליח להתרומם, בידי אויבו הברירה אם להרוג אותו או לרחם עליו. זה משתנה מאביר לאביר, לכן תשתדלו לא להפסיד. גם אם יש לכם יותר מפוקימון אחד, אתם לא אמורים להחליף פוקימון. אתם יכולים אם זה מצב של חיים או מוות, אך בקרב בין אבירים בדרך כלל מקבלים את החוקים הלא כתובים ונלחמים עם פוקימון אחד בלבד.

מפה:

מה שכן, אתם לא ממש יודעים לקרוא אותה. רק נזירים יכולים (בגלל זה הכתב מרוח~) ואותם תפגשו בהמשך. בפאתי כל כפר או עיר גדולה יש מנזר בו תוכלו לבקר, ושם הנזירים יסבירו לכם בדיוק היכן אתם נמצאים ומהי סביבתכם, ויסמנו לכם את הכל על המפה. לאט לאט תוכלו למלא את המפה ולגלות מקומות חדשים. בנוסף, העלילה תיקח אתכם למקומות נוספים במפה שלא תוכלו להגיע אליהם לבד. אתם יכולים לטייל להנאתכם ולהרחיב את המפה בכל מנזר שתמצאו. עם זאת, אתם מזהים ציוני דרך – הטירה השחורה היא של מסדר האופל, הטירה הכחולה של מסדר השמיים ושתי הטירות השמאליות של מסדר האש. הטירה עם הכיפה היא המנזר הראשי של הנזירים והטירה מתחת לטירה השחורה היא הטירה של לורד באזיל, אביר מפורסם ועטור שבחים ממסדר האש שפרש לפני זמן רב וחיי את חייב בשלווה עם שותפו הפוקימון אשר זהותו לא ידועה.

מידע חשוב:

ריפוי הפוקימונים:
    בעולם הזה אין מרכזי פוקימונים, והפוקימונים מתרפאים בעצמם, ייקח כמה זמן שייקח. אולם, קיימים חפצים קסומים. אמנם הנזירים כבר אינם יודעים כיצד לבצע קסמים, אך פריטים קסומים מימי קדם עדיין קיימים. הנזירים הקימו פונדקים לצדי דרכים מרכזיות, בהם אפשר ללון, לשתות, לאכול וגם לרפא את הפוקימונים שלך בעזרת חפץ ריפוי קסום, אם תמצאו אחד. הדבר אולי ייקח זמן מה, אך זאת הדרך הטובה ביותר, במקום לתת לפוקימון להחלים לבד. החפץ הקסום יכול אולי, אם יתמזל מזלך, אף להעלים צלקות שנגרמו לפוקימון במהלך קרבות.

פוקידע:

בעולם הזה, הפוקידע הוא לא יותר מספר מיוחד, מדריך, המאגד בתוכו את כל המידע הקיים על כל הפוקימונים הידועים. הוא מכיל את המתקפות של הפוקימונים, היכן הם חיים, איורים שלהם, החולשות שלהם ועוד. בכל פעם שאתם פוגשים פוקימון חדש תבדקו בספר כדי לקבל מידע עליו, הספר זול ולרוב בני האדם יש אותו בכיסם, ליתר ביטחון.

מתקפות:

אין TM ו - HM בעולם הזה. אני אחליט שרירותית איזה מתקפות אני נותן לפוקימון שלכם, אז כדאי שתהיו נחמדים אליי (;
    הפוקימונים במשחק הזה גם משתמשים במתקפות, כמובן, אבל יש להם גם גוף – טפרים, ניבים, מסת גוף. אתם מוזמנים להשתמש גם במאפיינים האלה של הפוקימונים כדי להילחם. אם תבחרו שלא, זה לא אומר שהיריבים שלהם לא יעשו זאת, אז תהיו ערניים לכך.
    מבחינת רמות, פוקימונים עדיין עולים רמות, אבל רואים את זה באופן פיזי. כשהפוקימון עולה רמה הוא משתנה מבחינה פיזית, זאת אומרת גדל קצת, למשל הזנב שלו מתארך, או שהשיניים שלו מתחדדות וכד'... ואני אציין את השינויים האלה וככה תדעו שהפוקימון עלה רמה. השינוי הסופי הוא ההתפתחות שתקרה לאחר עליית רמות מסוימת, כך שכרגע אין לכם מושג מהי הרמה של הפוקימון שלכם. כך גם אם הפוקימון ייפגע, יראו את זה באופן פיזי. אם הוא ייפגע משריטה אז יהיו חתכים באזורים בגופו שיהפכו לצלקות אם המתקפה הייתה פגיעה קריטית, למשל. מה גם שאתם יכולים להימנע ממתקפות, להתחמק מהן או לעצור אותן. אם יש לכם צ'ארמנדר ויתקפו אותו בעלי תער אתם יכולים אפילו לחסום בגופכם את המתקפה במטרה להציל את הפוקימון, לדוגמא. או שאתם פשוט יכולים לבקש מצ'ארמנדר לזוז, או לשלוף את חרבכם ולחתוך את העלים. תזכרו שגם אתם יכולים להשתתף בקרב ולעזור לפוקימון שלכם, ותצטרכו לפעול איתו בשיתוף פעולה. בדרך כלל אבירים לא מתערבים בקרבות בין פוקימונים כשזה אחד על אחד, אך כבר מקרבות של שניים על שניים הם רשאים להתערב.

לכידה:
    אין פוכדורים בעולם הזה, אבל עדיין ניתן ללכוד פוקימון. ללכוד פוקימון זה בעצם להתחבר איתו ולהצליח לאלף אותו שיקשיב לפקודותיכם ויילחם לצידכם. זה יכול לקחת קצת זמן ודורש השקעה. בגלל שאין היכן לאכסן פוקימונים באופן נייד, הם ילכו לצידכם כל הזמן, כך שכדאי שתשימו לב לפעמים אם הם עדיין איתכם. ישנם מקומות מיוחדים המאחסנים פוקימונים אצלם, שומרים עליהם ואף מאמנים אותם, וברגע שתגיעו לאחד מהם תקבלו את כל המידע הדרוש עליו.
    אם תמצאו פוקימון נדיר בטבע ותרצו ללכוד אותו, עליכם להביס אותו בלי להסב לו פצעים חמורים. אם נלחמתם כמו שצריך, קיים הסיכוי שהפוקימון יכיר בכם כחזקים ממנו ויצטרף אליהם. אני מחליט זאת באקראיות ומטיל קובייה, כך שתמיד קיים סיכוי אם תרצו.
    אתם תמיד יכולים לנסות להשתלט על הפוקימון בעזרת רשת, כלוב וכדומה, אבל הפוקימונים חזקים מאוד וזה לא יצליח לכלוא אותם לזמן רב, בטח שלא לגרום להם להילחם לצידכם.

ציוד:
    ציוד האבירים שלכם יקר. החרב, המגן, והשריון הם לא זולים. לכן, אתם תרוויחו כסף במהלך המשחק בכל מיני דרכים. בין אם זה עבודות, משימות בשביל אנשים וכד'. עם הכסף שתרוויחו תוכלו לחדש את הנשקים שלכם כדי להיות מסוגלים להילחם. כמובן שייקח זמן עד שהציוד שלכם יישבר, אבל להבא~
    בניגוד לפוקימונים, לאבירים אין רמות. אתם נלחמים כמו בני אדם, באותם כלי נשק של ימי הביניים ואותם הכישורים הבסיסיים או המיומנויות שרכשתם במהלך מסעכם. אבל כמו לכל בני האדם, יש לכם גבול, ואני אדאג ליידע אתכם לגביו בכל קרב. לפציעות שלכם אין דרך להתרפא מלבד הזמן, אז תהיו זהירים.

תחבורה:
    השימוש בפוקימונים תקף גם לגבי תחבורה. אם יש לכם פוקימון גדול שמסוגל לסחוב אתכם, באוויר, בים או ביבשה, זכיתם, אבל קחו בחשבון שזה יעייף מעט את הפוקימון. הפוקימונים לא יעצרו באמצע הרכיבה, אם כי ייקח להם זמן מה לחזור לכוחם המלא. אבל, לרוב האבירים אין את זה, ולכן הם נעים על רפידאשים. מבחינתכם הם סוסים ואמשיך לקרוא להם ככה, כי הם לא מאמנים את המתקפות שלהם ומתמקדים רק בריצה ככה שהמתקפות דוהות ואי אפשר להשתמש בהן בקרב. הם נחשבים סוסים לכל דבר ועניין, ולכן לא רק מסדר האש משתמש בהם. עם זאת, רפידאש שתפגשו בטבע ייקרא רפידאש ויהיה מסוגל להשתמש במתקפות, אז תזכרו זאת. אפשר גם לרתום את הרפידאשים לעגלה ולנוע בעזרתה.
    כדי לחצות אגמים וימים משתמשים בדרך כלל בלפרס שהוכשרו מאז בקיעתן להשיט אנשים, ולכן הן יציבות יותר ומהירות יותר, אך עדיין יודעות התקפות בסיסיות כדי להגן על האבירים המשתמשים בהן מפורימוני מים שירצו לתקוף אותם. עם זאת, כאמור, אם יש לכם פוקימון מים שמסוגל לסחוב אתכם, זכיתם.
    חוץ מלפרס ישנן ספינות משוטים וספינות מפרש, כמו שהיו בימי הביניים. בכלל, כל הטכנולוגיה של ימי הביניים תופיע במשחק, שונה מעט ומתבססת על קיום הפוקימונים, אך עדיין בבסיסה אותה טכנולוגיה.
    מסדר השמיים הוא השולט באוויר, לכן ללא פוקימון מעופף לא תוכלו לעוף באוויר.

דת:
    רוב האנשים מאמינים בגורל ובמזל, שתי אלות שלפי האגדות היו שתי תאומות שנלחמו זו בזו על השליטה בבני האדם. האנשים מאמינים שאף אחת מהן עדיין לא ניצחה, ולכן גורלך אינו קבוע והמזל משפיע על זרימתו. עם זאת, הם דוגלים בחריצות ועבודה ולכן עליך ליצור את נתיב הגורל המתאים לך בעצמך.
    האבירים עצמם מאמינים רק בעבודת צוות, אצילות וענווה ורואים בכך ערכים עליונים, ביחד עם השמת חיי אדם במרכז וערכים נוספים השזורים באופיו של כל אביר.
    עם זאת, ישנן קבוצות קיצוניות שרואות באגדיים את האלים האמיתיים של העולם ומאמינות שהם צריכים לשוב ולשלוט. הם נלחמים נגד המסדרים ומחפשים אחר ה"מוכתמים", בינתיים ללא הצלחה. כששמעו על כך שהמסדרים משחררים את האגדיים החריפו את המלחמה איתם, שכן הם רוצים את השליטה על האגדיים לעצמם. אולי תפגשו בקבוצות אלה במסע שלכם, ואם כן תיאלצו להילחם בהן.
    הנזירים מאמינים שהטבע הוא האל, אך לא רואים בפוקימונים חלק ממנו.

חנויות:
    גם אתם וגם הפוקימונים חיים על מזון ושתייה, ובמסעכם תצטרכו לדאוג שיש לכם מספיק גם לכם וגם לפוקימון שלכם. ישנן חנויות המוכרות בשר, דגים ומרכולת נוספת בכל עיר. ישנם גם סוחרים העוברים מעיר לעיר הלוך ושוב, שאותם אפשר לפגוש גם בדרכים עצמן ולקנות מהם. כמו כן, יש חנויות בגדים וחנויות נפחות, לכלי הנשק. אם אתם אבירים, המסדרים יספקו לכם כל מה שתצטרכו, אבל שכירי חרב יצטרכו לדאוג לעצמם, לכן על שחקנים שהם שכירי חרב מוטלת החובה לדאוג לדמות שלהם ולפוקימוניה. אך, וזה תקף הן לשכירי החרב והן לאבירים, אם לא תאכלו או תשתו זמן רב מדי זה יעשה לכם נזק, ואם פוקימון לא יאכל או ישתה זמן רב מדי הוא יאבד מנק' החיים שלו בהדרגה.
    המזון במשחק מופק מהפוקימונים – בשר בעיקר מהמעופפים הקטנים והמילטנקים, זה נחשב טאבו לאכול כל סוג אחר של פוקימון. החלב מופק מהפוקימון מילטנק ומהווה מרכיב מרכזי בכל ארוחה, יש חלבן שמגדל אותן ונותן חלב לכל תושב בכפר. בערים ניתן לקנות אותו בחנויות מזון שמחזיקות מעופפים לשחיטה ומילטנקים לחלב.

מחלות:
    בדומה לשיתוק, להרעלה ולכוויות של הפוקימונים, שהדרך היחידה לטפל בהם היא האוכמניות, גם לבני האדם יש מחלות ופגעים. מלבד העובדה שפוקימונים יכולים להרוג אתכם בקלות אם תיפגעו יותר מדי מהתקפותיהם או תימחצו על ידם, יש מחלות שמסתובבות בעולם. עם זאת, כנראה שהסתובבות לצד פוקימונים היא בריאה בחלקה, שכן מחלות פחות פוקדות את האבירים ושכירי החרב, כך שמחלות יופיעו רק כהתפתחות עלילתית, ותקבלו מידע על מחלה מסוימת רק כשתפגשו בה.

סוגי הפוקימונים:
    אלה מספר הבהרות כלליות. סוג פיה לא קיים במשחק. דור 6 לא קיים. מספר פוקימונים מדור 5 יופיעו אך הם נדירים, ואתם יכולים להתייחס לדור כנעדר גם כן. דורות 1-4 מופיעים. פוקימונים המבוססים על טכנולוגיה לא מופיעים (פוריגון, רוטום, מגנמייט, דיאוקסיס, מיוטו).
    מאובנים הם חלק מהפוקימונים במשחק והם לא מאובנים. אולם, הם נמצאים באזורים ספציפיים ונדיר לפגוש אותם, הם נחשבים פוקימונים חזקים שהצליחו לשרוד מספר עידנים עד היום, ולכן מעריכים אותם ולרוב לא פוגעים בהם. זו יותר יראה מאשר כבוד.
    גם התפתחויות מגה לא נמצאות.

שפה:
    בעולם הזה לא מכירים את כל הפוקימונים האגדיים, אך נפוצו שמועות. אחת השמועות מספרת שפוקימונים דמויי אותיות הם שלימדו את בני האדם את השפה, לפני שהתחילה המלחמה בין בני האדם לפוקימונים, וכך בני האדם יכולים לדבר זה עם זה. לכן, השפה היא אחידה בכל חלקי העולם. עם זאת קיימים דיאלקטים שונים, ניבים שייחודיים לכל אזור, מה שמבדיל מעט את השפה בו מהשפה באזורים אחרים. עם זאת, זה לא מקשה על ההבנה.

התפתחויות:

חפצי פיתוח לא קיימים במשחק הזה. פוקימונים מתפתחים אך ורק על פי רמה, שכאמור אציין בפניכם מתי פוקימון מוכן להתפתח. כל חפצי הפיתוח לא קיימים כאן.

הצמחייה:

אותה צמחייה כמו בימינו, רק שיש פחות מבחר. החלטתי שכל הפירות והירקות שאתם מכירים קיימים, רק שקשה למצוא את חלקם והם מופיעים באזורים שונים מאוד. טבחים מיומנים מחפשים אחריהם כדי להוסיף אותם למאכלים שלהם, ולפעמים אף שוכרים שכירי חרב לשם כך. האוכמניות (Berries) קיימות, אך הן לא האוכל היחיד של הפוקימונים, אם כי הן האוכל היחיד שמשפיע פיזית על הפוקימון, מחזק אותו או מרפא אותו. אבל האוכמניות לא ממש מוכרות, שכן הן נמצאות בעיקר באזורים בהם יש פוקימונים פראיים רבים, ולכן קשה להגיע אליהן. נדירותן הפכה אותן למוצר יקר, ואם תמצאו אחת מהן אתם ברי מזל.
    פוקימונים יכולים לאכול גם את האוכל של בני האדם, אך בניגוד לבני האדם ובדומה לחיות בעולמנו חלק מהפוקימונים אוכלי בשר וחלק צמחוניים. במדריך שלכם, הפוקידע, יש מידע לגבי הרגלי האכילה של כל פוקימון, אך לא קשה לנחש.

רשויות החוק:
    זה יותר כמו מנהל. השלטון המלוכני לא קיים ביקום הזה, ואין אצולה. כן יש חלוקה לעשירים ועניים, כמו שהיה בימי הביניים. בעבר היה שלטון פיאודלי – לכל לורד בעל ממון היה מבצר עם משרתים, אריסים וצמיתים שהיו מחויבים לציית לו. הפוקימונים נחשבו פחות מהצמיתים, חיות שאפשר להתייחס אליהן איך שרוצים. בזמן שלכם השלטון הפיאודלי התמוטט ובמקומו יש ראש עיר לכל כפר ולכל עיר, והם התאחדו ביחד נגד הפוקימונים. כך שאין פוליטיקה מיותרת בכפרים ובערים הקטנות. אולם בערים הגדולות יותר קיימת הפוליטיקה המלוכלכת של ימי הביניים, ובהיעדר כנסייה או מוסד דת אחר שייקח את העניינים לידיים אנשים שהחליטו ללכת לנתיב הפוליטי מתנצחים זה בזה, בעיקר בנושאים הקשורים ללחימה או ההתגוננות מהפוקימונים. למרות החיכוכים הקיימים בין העשירים לעניים ובין היריבים הפוליטיים השונים קיים טאבו בנוגע לפשע, אונס או פגיעה אחרת בבני אדם, שכן האויבים של בני האדם הם הפוקימונים וזה הדבר שמאחד את כולם. כמובן שזה לא ככה בכל עיר וכפר, אך זו המציאות הבסיסית. רצח, פשע וכד' מותרים רק נגד התומכים בפוקימונים.
    לגבי החוקים, המסדרים לקחו על עצמם את השמירה על החוקים והדבר התקבל בשתיקה אצל המנהיגים. המסדרים קבעו את החוקים בהתאם לכללי האבירים ושמרו עליהם בחומרה. אף לא אחד העז לצאת נגדם, שכן כוחם היה גדול בהרבה בזכות הפוקימונים. אין הרבה שחיתות, לא ברמה שאמורה להיות בהיעדר פוקימונים. עם זאת, כל הצדדים הרעים בחברת בני האדם כן קיימים, גם אם לא בצורה משמעותית, אתם פשוט לא תפגשו בהם כל כך.

כמובן שכל מידע חשוב נוסף שלא קיים פה יתווסף בהמשך. אני אמשיך להוסיף מידע ככל שהמשחק יתקדם, אז תבדקו לפעמים את הדף הראשי ותבדקו אם הוספתי משהו. אם יש רעיונות לשיפור, או שאלות על העולם עצמו, תרגישו חופשיים לשאול. אולי אפילו אשנה משהו בהתאם להערותיכם.

טופס הרשמה:
    התלהבתם? זמן להירשם!

כינוי בפורום: פשוטו כמשמעו.
    שם במשחק: איך אקשר אתכם לתגובה שלכם. לא משנה איזה שם, רק שתדעו שזה אתם.
    שם הדמות: השם של הדמות שלכם, שם פרטי + שם משפחה.
    מין הדמות: זכר/נקבה.
    רקע: קריטי!!! אתם אבירים מתלמדים באחד מהמסדרים, או שכירי חרב. איך הגעתם להיות אבירים? אילו עבודות אתם מבצעים כשכירי חרב? אף אחד מהם זה לא המקצוע הכי כייפי בעולם, ושניהם מאוד מסוכנים. למה דווקא במסדר שאתם נמצאים בו? למה אתם שכירי חרב? איך ההתלמדות שלכם כאבירים, אם אבירים בחרתם להיות? רק אם תתארו בפרטים את עברכם תוכלו להתקבל.
    אופי: לא רשימת מכולת. תעשו טובה, קחו רגע לחשוב ותכתבו פסקה קצרה על התכונות שמרכיבות את הדמות שלכם. אל תעשו תכונות מנוגדות. תזכרו שתצטרכו לפעול על פי האופי שלכם במ"ת~
    מראה: תמונה זה מעולה, אבל שתיראה טוב. אל תביאו לי ילד עם ווקמן ומשקפיים, כי אתם בימי הביניים. אתם מוזמנים גם לכתוב תיאור קצר אם אתם מעוניינים, אך אעיר לכם אם הוא לא יהיה טוב מספיק לטעמי. אני בטוח שלפי שיפוטכם תוכלו להבין מה נחשב מושקע ומה לא.
    מסדר: מסדר האש, מסדר האופל או מסדר השמיים. אלה האפשרויות. בהצלחה בבחירה. אם בחרתם להיות שכירי חרב, השאירו סעיף זה ריק.
    פוקימון התחלתי: כאן זה נעשה מעניין, זה תלוי במסדר שתבחרו. תשאירו ריק בינתיים. גם אם אתם שכירי חרב השאירו ריק, אדאג שגם אתם תקבלו שותף.
    חפצים: אתם יכולים לבחור חפץ אחד שתשתמשו בו במסעכם, בין אם זאת חרב איכותית שעוברת במשפחה במשך דורות ועד לתליון עם תמונה של אהובתכם. אני רק מבקש שתכתבו על אותו פריט שתבחרו ברקע ותספרו עליו קצת.
    שותפים: רוצים אביר מאגניב כשותף? רוצים רוצח מסתורי כבן ברית שיעזור לכם במסע? זה הזמן להגיד את זה! תתארו לי את השם שלו, האופי שלו ורקע קצרצר שמתאר את עברו, ויש לכם שותף. אם לא פשוט אגרום לאיזה פריק להזדנב אחריכם!
    הערות/בקשות/נכון שזה משחק מאגניב: האפשרות השלישית הטובה ביותר, אבל שוב, אם יש הערות, הארות, בקשות, הצעות או רעיונות יצירתיים תפנו אליי פה או בפרטי ואעשה הכל כדי לעשות את המשחק, או את יכולות השה"מ שלי, טובות יותר.

טופס לשותף -
    שם הדמות:
    רקע:
    אופי:

שיהיה משחק מהנה לכולם D:
    נערך לאחרונה על ידי Smoker, 10-20-2014 בשעה 09:25 PM

2. עמיטריד.
    שם: עמיטריד
    כינוי בפורום: Amitlv

שם במשחק: אנדי

שם הדמות:
    פול ויליאם ווקר (Paul William Walker) או בכינויו הצל

מין הדמות: זכר

רקע: הצל נולד לשם פול אך זה המזכרת היחידה שלו מחייו הקודמים. הוא נולד למשפחה עשירה וידועה ברחבי הממלכה, ואביו היה ראש מסדר האוויר. זה היה ידוע שפול יהפוך לאביר עד שהגיע יום הולדתו ה10. "מזל טוב בן" אמר אביו גאה "היום תוכל להתחיל את אימוניך לקראת אבירות!" הוא אמר. אנדי אביו של פול, היה כבר זקן ושערות לבנות רבות הופיעו על ראשו, זקנו היה ארוך, ועייפות הייתה בעיניו. "אבל אבא אני לא רוצה להיות אביר" אמר פול בקול צעיר וגבוהה "אני מפחד" הוא אמר "שטויות!" צעק אנדי "שום בן שלי לא יהפוך לאיכר מסכן!" הוא צעק וטיפות רוק עפו לכל עבר עם כל מילה "אתה תהיה אביר וזה סופי!" פול השפיל את מבטו וברח מהבית, אנדי רדף אחריו "תחזור לפה תכף ומיד!" הוא צעק לעברו "זה מסוכן שם בחוץ!" אך פול לא שמע. נמאס לו כבר מהמשפחה הזו, מהעיר הזאת. הוא רק רצה לחזור ליער, לסכנה. לאחר מספר דקות אנדי השיג את פול מתנשף ותשוש "אתה זקן" אמר פול "לכן זה רק יעזור לי" הוא לחש " על מה אתה מדבר פול?" שאל אנדי את בנו בחשש "אל תקרא לי ככה!" פול צעק ופגיון נצץ בידו כשקרן אור עברה בין סככת העלים העבה של היער "שמי הוא הצל, ואני לא יהיה אביר" הוא אמר אפשר היה לראות את הכעס בעיניו "מה זה ביד שלך" דרש אביו לדעת "זה" הוא אמר עם הפסקה דרמטית "זה מתנה שנתנו לי,נקרה לזה משכורת ראשונית" הוא אמר והתקרב לאביו "משכורת למה?" הוא שאל והתחיל לפסוע לאחור אך נפל כאשר רגלו נתקעה בשורש עץ "לראש שלך" אמר פול וקפץ על אביו זה נעשה מהר. מהר ומקצועי. "זה כאילו נולדת לזה" אמר קול מהיער "הנך את הפגיון ליד הגופה השכר שלך מחכה לך ליד ביתך" הוא אמר "תודה מאסטר" אמר פול והניח את הפגיון לצד גופת אביו. אך לא ליפני שניקה אותה. זה היה הפשע הראשון של פול, אך לא האחרון. פול מגיל 5 התאמן אצל חבורת שכירי חרב וזה היה טקס החניכה שלו עכשיו הוא יכול להיות שכיר חרב עצמאי. הוא רץ לביתו ושם זה היה. חרב גדולה בצבע כחול כאשר ברקים קטנים הופיעו ונעלמו מסביבה. "אז זה מה שהם גנבו ממנזר הנזירים הראשי" לחש, כוחותיה היו לא ידועים, אפילו לנזירים. ומרכיביה נשכחו במהלך ההיסטוריה. יכול להיות שחרב זו חושלה לפני אלפי שני בידי קוסמים. ו15 שנים אחרי שפול, או הצל, היה בן 25 מסעו באמת התחיל.

אופי: לא רשימת מכולת. תעשו טובה, קחו רגע לחשוב ותכתבו פסקה קצרה על התכונות שמרכיבות את הדמות שלכם. אל תעשו תכונות מנוגדות. תזכרו שתצטרכו לפעול על פי האופי שלכם במ"ת~

מראה: תמונה זה מעולה, אבל שתיראה טוב. אל תביאו לי ילד עם ווקמן ומשקפיים, כי אתם בימי הביניים. אתם מוזמנים גם לכתוב תיאור קצר אם אתם מעוניינים, אך אעיר לכם אם הוא לא יהיה טוב מספיק לטעמי. אני בטוח שלפי שיפוטכם תוכלו להבין מה נחשב מושקע ומה לא.

מסדר: שכיר חרב

פוקימון התחלתי:

חפצים:

שותפים: תעשה אתה... שיהיה מעניין
    הערות/בקשות/נכון שזה משחק מאגניב: אני יערוך וימשיך מחר. פשות אני לא רוצה להמשיך בקו מחשבה שלי אם יש משהו ברקע שלא מוצא חן בעיניך אז תשלח לי הודעה פרטיתי על מה אתה חושב מה מוגזם ומה שבא לך חחח אני ימשיך מחר.

טופס לשותף - תעשה אתה.......
    שם הדמות:
    רקע:
    אופי:

כמו תמיד. עמיטריד.

3. משתמש מתקדם
    המשחק יתחיל עוד שבוע, לכל הנרשמים. עוד שבוע גם תיסגר ההרשמה. אם מישהו עדיין רוצה, זה הזמן.

4. משתמש מנוסה
    שם: סהר
    כינוי בפורום: Pikachu 4 Ever
    שם במשחק: ג'ון סמית'
    שם הדמות:ג'ון סמית'
    מין הדמות: זכר
    רקע:
    נולדתי בעיר כפרית קטנה לזוג הורים עניים אך מאושרים ועם עוד שני אחים, אח ואחות.
    גדלנו על סיפורי העבר של העולם ועל סיפורי פוקימונים שונים, האגדיים, "המוכתמים" ו"הקוטלים".
    תמיד חלמתי לצאת מהבית לחקור את העולם שסביבי, הייתי תמיד מסוקרן אך ההורים שלי כל הזמן אמרו לי שהסקרנות שלי תיפגע בי, שפוקימונים הם מפלצות מסוכנות ושאין להתקרב אליהם יותר מידי משום הסכנה שתיפגע ואולי אף תיהרג.
    דברים אלו של הוריי הכניסו אותי לחרדות מפני פוקימונים אך גם הכניסו בי דחף לנסות ולעמוד מול אותם הפוקימונים כמו שעשו "הקוטלים".
    המשפחה שלי עסקה בחקלאות, אני הצטרפתי לעבודה איתם כשהגעתי לגיל 12, לפני 4 שנים, הייתי עובד עם אחי ואחותי שתמיד דאגו לשלומי, שניהם היו יותר גדולים ממני. שמו של אחי הגדול הוא ג'וסף, הוא התלמד להיות אביר במסדר האופל ואחותי ששמה הוא מריה ניהלה חנות חלב מילטנק קטנה כדי לעזור להורים שלי בתחזוקה של הבית.
    לפני שנתיים כשאחי היה במשימה מחוץ לכפר שלנו דפק על דלתינו איש מוזר, הוא היה זקן מאוד ומפוחד, ביקש מקלט מהאנשים הרשעים שרודפים אחריו. הוריי היו מסבירי פנים ואנשים מאוד חמים ולבביים והסכימו לתת לו מקלט בחווה שלנו.
    כעבור מספר דקות שמענו דפיקות על הדלת וכשאמי ראתה מי עומד בדלת צעקה לאבי לברוח. באותו הרגע שמעתי קול נפץ חזק וראיתי את הדלת על הרצפה, בפתחה עמד ראש הכפר שלנו עם קבוצה קטנה של אבירים וביקש מהוריי למסור את האדם שמתחבא אצלנו בטענה שהוא אדם שמצדד בפוקימונים ותומך בהם. הוריי סירבו למסור את האיש ונלקחו למאסר בכוח, אבי היה איש עבודה חזק ונלחם בשומרים בחוזקה אך לבסוף נכנע ונפל מת על הרצפה, אמי גם כן ספגה חבטות ושרשרת הזהב שאמה הורישה לה עפה מצווארה לפני שהיא נלקחה. בזמן המהומה אחותי הגדולה מריה תפסה אותי ורצה תוך כדי שהיא סוחבת אותי הרחק מהבית למקום מסתור שלא יראו אותנו. הדבר הבא שאני זוכר זה שראיתי את החווה שלנו עולה באש בלי זכר לאמי, רציתי לרוץ לבית הבוער כדי להוציא את גופת אבי ולקבור אותה אך מריה תפסה אותי בחוזקה ולא שיחררה.
    לאחר שהאש כוותה הצלחתי לחלץ מההריסות את הטיליון של אמי, טליון בצורת לב בצבע זהב.
    חנות בחלב של מריה נסגרה בטענה שהיא מצדדת בפוקימונים ואני והיא נאלצנו לברוח מאנשי הכפר הזוהמים ולחפש מקלט ביער.
    במשך השנתיים שחיינו ביער עסקנו בגניבת מזון ומים, בי היה הרצון לנקום באנשים שלקחו את ההורים שלי ממני ובאחי שלא היה שם כדי לעזור להם ואפילו לא חזר לחפש אותנו, שכח אותנו!
    אחותי מריה נראתה חולה מאוד לקראת סוף השנה השנייה שבה היינו ביער והבנתי שכנראה היא נדבקה במחלה קשה, זמן קצר לאחר מכן היא נפטרה ונאלצתי לקבור את האדם הקרוב אליי ביותר. עם המון דמעות ורצון עז לנקמה החלטתי לצאת למסע בתור שכיר חרב על מנת להתקיים ולהתבסס עד שאוכל לצאת למסע נקמה נגד אותם אנשים שלקחו את הוריי ממני.
    אופי: ג'ון הוא אדם סקרן מאוד, לאחר המקרה בו אביו מת הוא הפך גם לאדם חשדן שלא נוטה להיפתח לאנשים, הוא מונע מהדחף לנקמה, ג'ון הוא אדם נבון ואיש עבודה חרוץ, תכונה שירש מאביו ויעשה הכל על מנת להשלים את המשימה שלו בצורה הטובה ביותר
    מראה:

מסדר:

פוקימון התחלתי:
    חפצים: התליון בצורת לב של אמו
    שותפים: -לא-
    הערות/בקשות/נכון שזה משחק מאגניב:
    ווינר מ-22/03/2013 עד 24/3/2013 P:
    משחקי בפורום חת"מ:
    Spoiler ספוילר

Skarner:Feel My Sting!
    Spoiler ספוילר

פיקאצ'ו לעולם ועד!
    Spoiler ספוילר

מידע על הנושא

משתמשים שצופים באשכול

יש כרגע 1 גולשים שצופים באשכול. (0 משתמשים ו-1 אורחים)

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •