Pokemon GO
מציג תוצאות 1 עד 13 מתוך 13
  1. student of Gakuen Alice
    שם: אליס
    מה זה פוקימון זוהר?

פוקימון זוהר הוא פוקימון רגיל מכל הבחינות- חוץ מהצבע שלו.
    לכל זן של פוקימונים יש צבע קבוע, זה ידוע שפיקאצ'ו צהוב, ראקוויזה ירוק, ארכאוס לבן... אין מה להתווכח על העובדה הזאת, אבל-קיימים יוצאי דופן. לעיתים מאוד נדירות ניתן להיתקל בפוקימון שהוא שונה בצבעו משאר הזן שלו. ניתן לזהות פוקימון זוהר ע"פ לחיצה עליו, ובדיקה האם קיימת כוכבית מתחת להיכן שרשום הסוג שלו.

לדוגמא:
    פיקאצ'ו כתום, ראקוויזה שחור וארכאוס צהוב.

חשוב להדגיש שוב, שחוץ מהצבע הם לא שונים בשום דבר מפוקימון רגיל מאותו הזן - אין להם שוב תוספת מיוחדת או משהו כזה. כמובן, שהסיכויים להיתקל אקראית בפוקימון זוהר בטבע הם לא גדולים, ולמעשה עומדים על 1/4096 מפגשים!
    באסה, נכון? אל תדאגו, אתם פה בשביל לגלות איך להעלות את הסיכויים שלכם להשיג פוקימון זוהר!

צורה רגילה:

צורה זוהרת:

שיטה 1: שיטת מאסודה

שיטת מסודה, או באנגלית - Masuda method היא שיטה המגדילה את הסיכויים להשגת פוקימון זוהר מביצה.
    שיטה זו קרויה על שמו של Junichi Masuda, אחד ממנהלי Game Freak, שתכנת את פוקימון יהלום ופנינה, וכתב על שיטה זו בבלוג שלו.

השיטה מאוד פשוטה, כל מה שתצטרכו הוא שני פוקימונים שיכולים ליצור ביצה יחד ולוודא ששניהם משתי משחקים בעלי שפות שונות.
    למה הכוונה?
    משחקי פוקימון יוצאים בשפות שונות ברחבי העולם- גרמנית, אנגלית, צרפתית ועוד המון, ולפוקימונים יש סימן ייחודי שמראה לכם באיזה שפה היה המשחק ממנו הפוקימון הגיע. הסימון מופיע כמלבן שחור ליד הרמה של הפוקימון שלכם ובתוכו רשומות אותיות שמצביעות על שפת המשחק ממנה הגיע הפוקימון, אם אין ריבוע-סימן שהוא מאותה שפת משחק כמו המשחק שלכם.
    תמונה לדוגמה: באנלבי ממשחק בעל שפה גרמנית.

שימו לב לכך שליד הכיתוב Lv.4 מופיע מלבן שחור ובתוכו "GER", קיצור לGerman, גרמנית.
    כדי ששיטת מאסודה תעבוד אתם צריכים שני פוקימונים שלכל אחד מהם כיתוב שונה בריבוע השחור, או אחד עם ריבוע ואחד בלי.
    לדוגמא: איווי עם ריבוע ITA (איטלקית) ואיווי עם ריבוע GER או איווי עם ריבוע ITA ואיווי בלי ריבוע בכלל.

עכשיו, מה בעצם זה נותן לכם? אם תשימו שני פוקימונים כאילו בDayCare, הסיכוי שמהביצה ייבקע פוקימון זוהר הוא 1/1365!

יתרונות: מאוד פשוט לביצוע, אי אפשר להסתבך עם זה. עליכם רק לחכות, לאסוף את הביצים, ולהתחיל להבקיע עד שייצא הפוקימון הזוהר!
    חסרונות: יכול לקחת הרבה מאוד זמן. מה גם, שלאחר מכן - נותרים אצלכם עודפים של אותו הפוקימון.. כמו שתוכלו לראות בתמונה.
    ניסיון אישי: ניסיתי את השיטה הזו כמה פעמים - הצלחתי להשיג איתה Zorua זוהר. ניסיתי גם איווי זוהר אבל הבקעתי כבר כמעט 200 ביצים ללא הצלחה והתחלתי להתייאש.

שיטה 2: DexNav

אני רק רוצה לומר קודם כל, שהחלטתי לכתוב על השיטה הזו כי לא רציתי להשאיר משהו בחוץ-אבל, זו השיטה שאני הכי פחות מבינה בה מפני שהיו בה כל מיני שינויים בתקופה האחרונה עליהם אכתוב כאן. אם אתם מוצאים טעות, אשמח שתגידו ואתקן.

השיטה הזאת מעט בעייתית כי בתקופה האחרונה דרך הפעולה שלה הופרחה, לפחות חלקית.
    במשחקים החדשים של פוקימון קיים DexNav, שמאפשר לכם לבחור פוקימון שראיתם קודם לכן באזור, ולאתר אותו. לחיצה על אייקון הפוקימון בדקס-נאב יגרום לרוב לפיסת דשא לזוז, ובתוך פיסה זו יהיה הפוקימון שחיפשתם (ברוב המקרים).
    אני אשים בספויילר את מה שהיה נכון על פי האמונה עד לאחרונה. ואסביר מתחת לספויילר מה התגלה לאחרונה:

Spoiler ספוילר

על פי ממצאים שהתגלו לאחרונה, שימוש בדקס נאב עצמו מעלה את הסיכוי למציאת פוקימון זוהר-כלומר הסיכוי שלכם לפגוש פוקימון זוהר אחרי שרשרת של 50, זהה לסיכוי של למצא זוהר אחרי שרשרת של 300. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להעלות את הסיכוי שלכם למצא פוקימון זוהר הוא פשוט להיכנס לקרב מולו דרך הדקסנאב.
    מצרפת סרטון המסביר איך להשתמש בדקסנאב בלי קשר לשרשראות

יתרונות: לפי השיטה החדשה, לא כל כך קשה.
    חסרונות: כמו כל דבר אחר שקשור לשייניז, זה תלוי נורא במזל. גם מעט קשה להבנה.
    ניסיון אישי: אין לי ממש ניסיון עם השיטה הזאת. ניסיתי אותה פעם לפי האמונה הישנה אבל לא הצלחתי למצא פוקימון זוהר כי שברתי את השרשרת בטעות כל הזמן.

שיטה 3: שרשראות דיג

שרשראות דיג (Chain fishing) היא שיטה מאוד פשוטה ומאוד יעילה להשגת פוקימונים זוהרים. השיטה מאוד קלה וכל מה שתצטרכו בשבילה הוא:
    *פוקימון עם יכולת Suction cups או Sticky hold בראש השישייה שלכם-היכולת הזאת מגדילה בהרבה את הסיכויים שלכם לדוג פוקימון (במקום שתקבלו הודעת "...nothing seems to be biting")
    *חכה ישנה\טובה\סופר-תלוי איזה אתם צריכים לפוקימון שאתם צדים
    *פוקדורים-פוקדורים כמו אלוטרה בולס או net balls כדי שתוכלו ללכוד את הפוקימון במהרה

איך זה עובד?

פשוט מאוד, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתמקם במקום בו אתם רוצים לדוג את הפוקימון שלכם ו*לא* לזוז. פשוט תתחילו לדוג-אם זה לא פוקימון זוהר אתם יכולים לעלף אותו, לברוח מהקרב או ללכוד אותו-זה לא ישבור את השרשרת שלכם. גם אם כל פעם יוצא לכם פוקימון שונה, זה לא שובר את השרשרת. מומלץ לדוג על יד אבנים כי זה גם מקטין את הסיכוי שלכם לקבל הודעת "...nothing seems to be biting". ככל שהשרשרת מתארכת, ככה הסיכוי שלכם למצא זוהר גדל. פשוט תמשיכו לדוג ככה ודי במהרה (בדרך כלל לאחר כשעה) תמצאו את הפוקימון הזוהר שלכם! השיטה יכולה להיות טיפה מציקה בהתחלה כי לחיצה על מקש A בזמן הדיג מוקדם\מאוחר מידי שוברת את השרשרת, אך ברגע שתקלטו את הרעיון זה לא בעיה.
    שימו לב שזה בסדר שהפוקימון שבראש השישייה שלכם עם היכולת המיוחדת יכול להיות מעולף.

דברים ששוברים את השרשרת:
    *הודעה "Nothing seens to be biting..."
    *לחיצה על מקש A מוקדם\מאוחר מידי בדיג
    *לזוז מהמקום-אתם חייבים להישאר ב*אותו* מקום בדיוק

יתרונות: שיטה מאוד קלה ומהירה ביחס לשיטות אחרות (בדרך כלל לא יותר משעה-שעתיים)
    חסרונות: זני הפוקימונים הזוהרים שאתם יכולים להשיג די מוגבלים, כי השיטה עובדת רק בדיג
    ניסיון אישי: השיטה האהובה עליי. ניסיתי אותה רק 3 פעמים בינתיים. השגתי תוך כשעה רמורייד זוהר, תוך כשעה פיבאס זוהר ותוך כמעט שעתיים עוד פיבאס זוהר. זו שיטה שהוכיחה את עצמה בפניי והיא מאוד
    יעילה.

טיפים

1. אם אתם רוצים לאמן את הפוקימון הזוהר בצורה מקצועית ומחפשים אחד בטבע, מסויים תקחו אתכם פוקימון בראש השייה בעל היכולת Synchronize שיש לו את הטבע שאתם מחפשים. היכולת הזאת גורמת לכך שיש סיכוי של 50% שהפוקימון שמולו אתם נלחמים יהיה בעל אותו טבע כמו הפוקימון שלכם. לדוגמא, אם אתם מחפשים ספינדה זוהר עם טבע אדאמנט תוודאו שבמקום הראשון בשישייה שלכם יש אברה עם טבע אדאמנט. לרשימה המלאה של הפוקימונים עם היכולת הזו: לחיץ

2.Shiny Charm- אם *לכדתם* את כל הפוקימונים בnational dex (כן, כן-זה הרבה עבודה) תוכלו לקבל מהפרופסור של המחוז שלכם שייני צ'ארם. הצ'ארם הזה גורם לכך שהסיכויים שלכם למצא פוקימון זוהר בטבע גדל ב300%- ל2,730.6\1 ואם אתם משתמשים בשיטת מאסודה הסיכויים שלכם יגדלו ל1 מתוך 1024. ישנם מספר פוקימונים שלא תהיו מוכרחים להשיג על מנת לקבל את השייני צ'ארם ולסיים את הפוקדקס, והם:

קרדיטים
    *http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Masuda_method
    *בעלי הסרטונים המצורפים
    *Serebii

2. לא ברור בכלל
    שם: tAlon
    פשייייי well done כל הכבוד
    הוספתי ללינקייה החדשה.

גם כמו שהבטחתי ערכתי מעט, ניסיתי להוסיף מידע היכן שהיה חסר, אבל סה"כ היה נהדר, בקושי והיה משהו, רשמת הכל.
    כל הכבוד, ישר כוח.

Spoiler ספוילר

3. blue To My Bones
    שם: Noawsomeness
    נראה מעולה.
    אני נזכר בכמה הייתי מתפרק מעצבים פעם כשהשרשראות דקסנאב שלי היו נשברות בשלבים המאוחרים xd
    מדריך מצויין, אין לי ספק שיעזור להמון אנשים ^_^

4. מנהל ראשי
    נהדר!
    המון תודה.

5. היכל התהילה
    עבודה נהדרת. אשמח גם לכמה דוגמאות מהאנימה. נניח כולם זוכרים את הכלבים האגדיים הזוהרים מהסרט של זורוארק.

6. היזהרו מחיקויים!
    שם: דור
    את פשוט טובה בלעשות דברים כאלה כנראה חחח

ניסיתי כל שיטה אינספור פעמים (חוץ ממאסודה, פעם אחת על אושאווט והתייאשתי), ובסוף הפוקימון הזוהר הראשון שלי בא מnormal encounter בספארי.
    Spoiler ספוילר

7. student of Gakuen Alice
    ציטוט פורסם במקור על ידי TheHeliolisk צפה בהודעה

ניסיתי כל שיטה אינספור פעמים (חוץ ממאסודה, פעם אחת על אושאווט והתייאשתי), ובסוף הפוקימון הזוהר הראשון שלי בא מnormal encounter בספארי.
    כמה הזמן הדיג לקח לך? שברת את השרשרת?
    מנהלת פורום חת''מ ושרשורים מה12\11\13-13\3\25 ומנהלת פורום ספרות מה 13\3\25-תאריך שאני לא זוכרת, משהו לרביעי 2013

הפוקימונים האהובים עליי:
    Spoiler ספוילר

8. היזהרו מחיקויים!
    ציטוט פורסם במקור על ידי Alice צפה בהודעה
    כמה הזמן הדיג לקח לך? שברת את השרשרת?
    התייאשתי. כמה שעות טובות חח

אני אדם חסר מזל.
    Spoiler ספוילר

9. לא ברור בכלל
    שם: tAlon
    ציטוט פורסם במקור על ידי theheliolisk צפה בהודעה

נורמאל אקאנטר בספארי הוא לא נורמאל אקאנטר

אלא אם כן מדובר על oras

Spoiler ספוילר

10. student of Gakuen Alice
    ציטוט פורסם במקור על ידי just a popplio צפה בהודעה

אלא אם כן מדובר על oras
    אה כע בx וy הסיכוי הרבה יותר גדול( 1 מתוך 500 ומשו אם אני לא טועה)
    מנהלת פורום חת''מ ושרשורים מה12\11\13-13\3\25 ומנהלת פורום ספרות מה 13\3\25-תאריך שאני לא זוכרת, משהו לרביעי 2013

הפוקימונים האהובים עליי:
    Spoiler ספוילר

11. bbuuuii
    שם: עידן
    אחלה מדריך הכנת שם
    כל הכבוד על ההשקעה!

Spoiler ספוילר

12. היזהרו מחיקויים!
    ציטוט פורסם במקור על ידי just a Popplio צפה בהודעה

אלא אם כן מדובר על oras
    אני מודע לעובדה שזה יותר חח

אבל normal encounter בכוונה שלא ניסיתי לחפש שיינים
    Spoiler ספוילר

13. משתמש מנוסה
    שם: טל
    פשש אחלה מדריך d:

מידע על הנושא

משתמשים שצופים באשכול

יש כרגע 1 גולשים שצופים באשכול. (0 משתמשים ו-1 אורחים)

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •